FUTBOL Haber Girişi : 12 Aralık 2020 14:10

Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil eden Başakşehir'in PSG ile Fransa'da oynadığı mücadelede yaşanan ırkçılık olayı tüm dünyada yankılanmıştı. 4. hakemin Webo'ya karşı ırkçı söylemi sonrası müsabaka ertesi güne ertelenmiş, tüm dünyada
Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Devler Ligi'nde PSG ile deplasmanda karşı karşıya gelen Medipol Başakşehir, 4. hakemin yardımcı antrenör Pierre Webo'ya söylediği ırkçı sözlerin ardından sahadan çekilmiş, protestoya Fransız ekibi de katılmıştı.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Tüm dünyada yankı uyandıran olay sonrası UEFA, mücadelenin hakem kadrosunu değiştirerek ertesi gün kaldığı yerden oynanmasına karar vermişti.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Sosyal medyada da gündem olan ve büyük ses getiren olay sonrası, hakemlere karşı duruşuyla alkış toplayan Demba Ba yaşananları ilk kez anlattı.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

BeIN Sports'a verdiği röportajdan bir kısmı yayınlanan Senegalli oyuncu, soyunma odasına girdiklerinde şunların konuşulduğunu dile getirdi:Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

"Soyunma odasında sağdan soldan sesler yükseldi. En sonunda, 'Ya hepimiz çıkarız ya da hiçbirimiz çıkmayız' dedik.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Bazılarının özellikle de Enzo Crivelli'nin reaksiyonu beni şaşırttı. 'Herkes çıkarsa sen de çık. 25 yaşındasın' dedim.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Bana öyle bir bağırdı ki, 'Hayır, çıkmıyorum. Bu olayların futbol sahalarından silinmesi lazım. Eğer bugün hiçbir şey yapmazsak, bu devam edecek" dedi ve çıkmamaya karar verdi.Demba Ba ırkçılık olayının perde arkasını anlattı!

Takım da onu izledi. Herkes kalınca maç ertelendi ve ertesi gün oynadık." (Fotomaç)

EN ÇOK OKUNANLAR Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı bu hafta uygulanacak yasakları açıkladı

Kaynak : https://www.sabah.com.tr