Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı - Son Dakika Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı. Elvan, Suudi Arabistan, İtalya ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla da görüştü.

14 Ekim 2021 22:59

Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı - Son Dakika Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan,  ABD'de gerçekleşen G-20 Bakanlar Toplantısı kapsamında yaptığı görüşmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HAYIRLI OLSUN.....

Bakan Elvan, "ABD'de gerçekleşen G-20 Bakanlar Toplantısı'nın ilk oturumunda, küresel enflasyon baskıları, emtia fiyatlarındaki son dönem artışları ve artan küresel borçluluk düzeylerini ele aldık" dedi.

Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı

G-20 toplantıları kapsamında İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanı Daniele Franco ile görüştüklerini belirten Elvan, Franco ile ekonomik ilişkileri, Türkiye-AB ilişkilerini ve son dönemdeki küresel ekonomik gelişmeler üzerine kapsamlı değerlendirmelerde bulunduklarını ifade etti.

Elvan, Pakistanlı mevkidaşı Maliye ve Gelirler Bakanı Shaukat Fayaz Ahmed Tarin ve ekibiyle de çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerine işaret ederek, "Sayın Bakan ile tarım, inşaat, madencilik ve turizm sektörlerinde ikili işbirliğini artırma konularını ele aldık" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı

Uluslararası Finans Kurumu (IFC) Başkanı Makhtar Diop ile sürdürülebilir büyüme ve yeşil finansman konularında görüştüklerini de aktaran Elvan, tarım, sanayi ve dijitalleşme alanlarında özel sektörle işbirliğini artırma konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.


Kaynak : Trthaber.com.tr