GüNDEM Haber Girişi : 11 Haziran 2021 16:49

2 HDP'linin 25 yıla kadar hapsi istendi - Son Dakika Haberleri

HDP Esenyurt ilçe başkanı Demir ve parti yöneticisi Kılıç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Sanıklar hakkında "Terör örgütü üyeliği" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan dava açıldı. Sanıklar için 25 yıla kadar hapsi

24 Ocak'ta Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Esenyurt Belediyesi personelinin HDP ilçe binasında dezenfekte işlemi yaparken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin görülmesi üzerine çalışma başlattı.

HDP Esenyurt ilçe binasına baskın: PKK elebaşının posterleri her tarafta

Polis ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı sonrası HDP ilçe binasına girdi.

HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan Sağlam tutuklandı. Parti yöneticilerinden Dilan Kılıç da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2 HDP'linin 25 yıla kadar hapsi istendi

HDP İstanbul Esenyurt ilçe başkanı Ercan Demir ve parti yöneticisi Dilan Kılıç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Şüpheliler Ercan Sağlam ve Dilan Kılıç hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 11,5 yıldan 25'er yıla kadar hapis cezası istemiyle düzenlenen iddianame, başsavcılık onayının ardından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

2 HDP'linin 25 yıla kadar hapsi istendi

Parti binasındaki tüm oda ve müştemilatlarda yapılan aramada çok fazla sayıda örgütsel doküman, afiş, resim, tablo ve dijital materyale el koyulduğu bilgisine yer verilen iddianamede, bina içinde örgüt üyelerinin fotoğraf ve resimlerinin bulunduğu belirtildi.


Kaynak : Trthaber.com.tr